X
  • 27 lipca 2016
  • By Beata Gryz
  • Możliwość komentowania 10 edycja gry miejskiej – Twoja klisza z powstania – Poza Kadrem została wyłączona
  • in Bez kategorii

10 edycja gry miejskiej – Twoja klisza z powstania – Poza Kadrem

Tegoroczna jubileuszowa edycja „Twojej Kliszy z Powstania” odbędzie się na terenie warszawskiego Śródmieścia Południowego, dzielnicy która najdłużej opierała się atakom nieprzyjaciela. Ze względu na zachowaną w znacznej mierze przedwojenną zabudowę, większość punktów zostanie zorganizowana w oryginalnych lokalizacjach, świadków wydarzeń z sierpnia i wrześniu 1944 roku.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie hasło "POZA KADREM", gdyż scenariusz każdego punktu na trasie będzie opierał się na oryginalnym zdjęciu z Powstania Warszawskiego, autorów takich jak Joachim Joachimczyk, Eugeniusz Hanemann, Eugeniusz Lokajski i innych. Gracz po dojściu do punktu zastanie sytuację ze zdjęcia, która będzie początkiem zadania w danym punkcie. Powstańczy kadr zostanie "ożywiony", dzięki czemu gracz będzie mógł uchwycić wszystko, co w oryginale nie zmieściło się na zdjęciu.

W sierpniu tego roku na graczy czeka około 5 km trasa, a zadaniem uczestników tegorocznej kliszy będzie wykonanie dokumentacji fotograficznej w czterech kategoriach: obiekt w ruchu, portret i detal oraz po raz pierwszy w tym roku - ZDJĘCIE Z PRZESZŁOŚCI - w której gracze będą starali się wykonać zdjęcie, jak najbardziej podobne do otrzymanego oryginału.

Na trasie znajdą się miejsca na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Poza wykonaniem dokumentacji fotograficznej liczy się także czas przebycia całej trasy i wykonanie zadań specjalnych. Jak co roku gra skierowana jest do wszystkich - można grać samemu, lub ze znajomymi czy rodziną.

 

Aby wziąć udział w grze, należy zarejestrować się za pośrednictwem strony rejestracja.1944.pl, akceptując regulamin gry oraz podając swoje imię, nazwisko, adres
e-mail, numer telefonu, liczbę osób (1).

Z jednego adresu e-mail może się zarejestrować tylko jedna osoba.

Po zakończeniu rejestracji, (na podany przez Ciebie adres e-mail) dostaniesz potwierdzenie,
a do 05.08 zagadkę startową. Kiedy ją rozwiążesz, poznasz miejsce startu gry.

Ważne: rejestracja trwa do wyczerpania puli miejsc.