X
  • 12 lipca 2018
  • By Beata Gryz
  • Możliwość komentowania 12 EDYCJA FOTOGRAFICZNEJ GRY MIEJSKIEJ – TWOJA KLISZA Z POWSTANIA – HISTORIE NIEISTNIEJĄCEGO MIASTA została wyłączona
  • in General News

12 EDYCJA FOTOGRAFICZNEJ GRY MIEJSKIEJ – TWOJA KLISZA Z POWSTANIA – HISTORIE NIEISTNIEJĄCEGO MIASTA

Twoja Klisza z Powstania to fotograficzna gra miejska, dzięki której uczestnicy mogą poznać historię miejsc związanych z wydarzeniami sierpnia i września 1944 roku. Uczestniczy tegorocznej edycji podążą śladem jednej z łączniczek Batalionu Chrobry I, której niezwykłe losy posłużyły do stworzenia scenariusza XII edycji Twojej Kliszy z Powstania. Punkty umieszczone na trasie, zostały zrekonstruowane w oparciu o wspomnienia głównej bohaterki i umieszczone w lokalizacjach dziś już nieistniejących. Dzięki różnym formom artystycznym, na krótką chwilę znów powrócą do życia dawne miejsca, budynki, a nawet całe ulice bezpowrotnie utracone przez dzisiejszą Warszawę.
Uczestnicy gry na 3 godziny wcielają się w rolę powstańczych reporterów, a ich głównym ich zadaniem, poza pokonaniem całej trasy i wykonaniem wszystkich zadań będzie przygotowanie dokumentacji fotograficznej w czterech kategoriach: DETAL, OBIEKT W RUCHU, PORTRET i REPORTAŻ.
Finał konkursu fotograficznego odbędzie się na przełomie września i października.